Ботев Пловдив и Локомотив София играят при в първия мач от

...

НА ЖИВО: Ботев Пловдив 0:0 Локомотив София, проблем с тока на Коматево

Ботев Пловдив и Локомотив София играят при в първия мач от 19-ия кръг в efbet Лига, с който се възобновява битката в родния шампионат напролет. Срещата въз основата си в Коматево може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Ботев заема десетото място във краткотрайното класиране с актив от 19 точки, до момента в който Локомотив е осми с 26 пункта. В първия мач през есента Локомотив се наложи с 2:0 в Надежда.

„ Жълто-черните ” възобновяват присъединяване си в шампионата с куп промени. Освен че имат нов треньор, пловдивчани се разделиха с петима играчи. Димитър Тонев, Елвис Ману, Реда Рабей и Мохамед Брахими бяха дадени чартърен, а Емануел Току – продаден. Всички те бяха с съществена роля в състава на Ботев Пд.

Двубоят против Локомотив ще бъде формален дебют за новия старши треньор на „ канарчетата ” Бруно Балтазар. Под негово управление „ жълто-черните “ изиграха 5 контроли, в които записаха 2 победи, 2 равенства и 1 загуба, която пристигна от съветския гранд Спартак Москва.

Столичани също изиграха пет другарски срещи по време на подготовката си, която протече в Турция. Локомотив записа две победи, едно тъждество и 2 загуби.

/ /

Срещата започва с късмет за гостите от Локомотив София още в третата минута. Тодор Неделев сбърка на центъра, което разреши на Карлос Франса да отнеме, след което напредна, влезе в наказателното поле и опита удар, само че бе блокиран от Па Конате.

Домакините от Ботев Пловдив дадоха отговор с добра опция в 11-ата минута. Тогава Точукву Ннади задържа чудесно топката сред двама футболисти на гостите пред наказателното поле и по-късно изведе Джеймс Ето’о отдясно в пеналтерията, който шутира, само че Александър Любенов избави в ъглов удар.

Само две минути по-късно столичните " железничари " имаха нова хубава обстановка за попадение. Божидар Кацаров даде отличен диагонален пас за Юлиан Ненов вдясно, който центрира в наказателното поле, а на първа греда Димитър Митков засече с глава, само че вратарят Хидайет Ханкич съумя да блокира в корнер.

В 21-ата минута Франса центрира отдясно, получи се рикошет в Конате и топката стигна до Митко Митков, който бе заел по-добра позиция от Роберто Пунчец и стреля с десния крайник, само че над вратата.

Ситуациите пред двете порти следваха една след друга и три минути по-късно домакините проведоха бърза контраофанзива, при която Николай Минков завладя пространство и пусна извеждащ пас вдясно за Антоан Бароан, който влезе в наказателното поле и я върна за Минков, който шутира по тревата от чиста позиция, само че Любенов съумя да избие в корнер.

Локомотив още веднъж имаше късмет в 27-ата минута. Тогава Митков отигра чудесно топката за Димо Бакалов на левия фланг с тил към вратата, а фланговият футболист напредна, след което я върна за нападателя, който стреля от придвижване пред дъгата, само че в обсега на Ханкич. Вратарят в началото изпусна топката, само че незабавно по-късно я улови.

В 33-ата минута „ канарчетата “ изпуснаха нов добър късмет за попадение. Ван Хертъм откри с дълъг диагонален пас към Минков отдясно, който влезе в пеналтерията и незабавно центрира към границата на вратарското поле, където Уме Емануел обаче стреля над вратата.

Минута по-късно Димо Бакалов напредна по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, само че много неопределено.

Пет минути преди края на постоянното време на първата част след центриране в наказателното поле на Ботев Митков отклони към втора греда, където Димо Бакалов опита удар със задна ножица, само че топката не затрудни Ханкич и той я улови.

Ботев беше на милиметри от това да поведе в резултата в първата минута от добавеното време на първото полувреме. Тогава Па Конате получи на левия фланг, след което надигра Ненов и влезе в наказателното поле. Впоследствие върна топката за Бароан, който стреля пред пеналтерията, само че кълбото се отби от напречната греда на Любенов.

На полувремето стана ясно, че има проблем с зареждането на " Коматево ", откакто токът в целия квартал е спрял, което ще забави старта на втората част.